fbpx Zwiedź wirtualnie Kampus UG w Oliwie dzięki aplikacji JOURNEY | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Zwiedź wirtualnie Kampus UG w Oliwie dzięki aplikacji JOURNEY

Z myślą o obecnych i przyszłych studentach, a także innych osobach zainteresowanych naszą uczelnią Uniwersytet Gdański uruchomił wirtualny przewodnik po Kampusie UG w OIiwie Journey.

W zakresie jego funkcjonalności znalazły się spacery wirtualne po budynkach wydziałów i innych obiektach uniwersyteckich oraz terenie zewnętrznym Kampusu UG w Oliwie.

Poruszając się dzięki aplikacji po korytarzach i holach poszczególnych kondygnacji w danym obiekcie, odwzorowanych w formie zdjęć panoramicznych z funkcją ich obrotu o 360 stopni dookoła osi, użytkownik ma możliwość odczytania na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego przypisanych przez administratora systemu informacji teleadresowych, w tym m.in. godzin otwarcia dziekanatu i biura dziekana, biblioteki, czytelni, punktów gastronomicznych czy ksero, znajdujących się w danym budynku, a także innych zdefiniowanych treści, widocznych na ekranie w formie dymków tekstowych.

Poruszając się po terenie zewnętrznym użytkownik ma możliwość korzystania z wirtualnej mapy, która ułatwia mu nawigację po kampusie. Może on również przemieszczać się podążając za poszczególnymi panoramami, które za pomocą strzałki przenoszą go w kolejne miejsce spaceru.

Aplikacja Journey umożliwia również śledzenie wycieczek w obrębie wybranych budynków i terenu zewnętrznego Kampusu UG w Oliwie, prezentujących najciekawsze miejsca w gmachach wydziałów, m.in. aule, sale laboratoryjne i wykładowe, a także najbardziej rozpoznawalne miejsce w przestrzenni zewnętrznej kampusu.

Użytkownikowi podczas poruszania się po trasie wybranej wycieczki towarzyszy komentarz i wizerunek przewodnika, wyświetlający się na tle każdego z etapów wycieczki. Opcjonalnie można również wyłączyć głos oraz wizerunek przewodnika i zastąpić odsłuchiwaną treść wycieczki planszami informacyjnymi, zawierającymi prezentowany przez lektora tekst.

W ramach aplikacji przewidziano również moduł galerii ciekawych miejsc, czyli przewijaną galerię miniatur wybranych zdjęć z wewnątrz budynków oraz terenu zewnętrznego kampusu, którą w formie linka można umieścić wewnątrz dowolnego materiału informacyjnego, publikowanego na stronach uczelni.

Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej UG pod adresem: http://journey.ug.edu.pl/ i może być ona używana zarówno na tradycyjnych komputerach i laptopach, jak również na urządzeniach mobilnych.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski