fbpx „Emigra – Symfonia bez końca” z udziałem Akademickiego Chóru UG nominowana do Pomorskich Sztormów | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

To już 13. edycja Pomorskich Sztormów – plebiscytu organizowanego przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto” oraz Pomorski Urząd Marszałkowski. W tym roku zostanie przyznanych 11 statuetek w czterech kategoriach (Sportowiec Roku, Kulturalne Wydarzenie Roku, Inwestycja Roku oraz Pomorskie Euroinspiracje).

Emigra – Symfonia bez końca” z udziałem Akademickiego Chóru UG oraz Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot nominowana jest w kategorii Kulturalne Wydarzenie Roku.

Światowe prawykonanie kompozycji laureata Oscara J.A.P. Kaczmarka na zlecenie Muzeum Emigracji w Gdyni miało miejsce 25 lutego 2017 roku. Prestiżowy projekt skupiający na scenie tak wielu artystów światowej klasy, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Widowisko artystyczno-wizualne zostało zarejestrowane i wydane w postaci płyt CD i DVD, które są dostępne w sprzedaży w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Zachęcamy do głosowania na wydarzenie z Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego: http://pomorskiesztormy.pl.

Laureatów Pomorskich Sztormów poznamy 5 marca 2018 r. podczas uroczystej gali w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski