fbpx Spotkanie na UG w ramach Programu Praktyki Obywatelskiej | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Spotkanie na UG w ramach Programu Praktyki Obywatelskiej

22 lutego 2018 r. na Uniwersytecie Gdańskim odbyło się spotkanie z obcokrajowcami przebywającymi w Gdańsku w ramach Programu Praktyki Obywatelskiej organizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności oraz Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek. Większość obcokrajowców to obywatele Rosji, Ukrainy i Białorusi, zainteresowani studiami I i II stopnia oraz studiami podyplomowymi, a także rodzice planujący dalszą edukację swoich dzieci w Trójmieście.

Uniwersytet Gdański realizując założenia Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności, która zakłada upowszechnianie idei równości, różnorodności oraz tolerancji, przygotował prezentację UG, przedstawił ofertę edukacyjną i wymagania rekrutacyjne. Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zadawania pytań studiującym już na UG obcokrajowcom. Pracownicy Biura Nauki i Współpracy z Zagranicą wraz z studentami wolontariuszami zorganizowali zwiedzanie Kampusu UG, w tym Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Muzeum Inkluzji w Bursztynie na Wydziale Biologii.

imigranci spotkanie 1imigranci spotkanie 2imigranci spotkanie 3
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski