fbpx Spotkanie z parlamentarzystami ws. Ustawy 2.0 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Spotkanie z parlamentarzystami ws. Ustawy 2.0

Parlamentarzyści z województwa pomorskiego byli gośćmi spotkania Rady Rektorów Województwa Pomorskiego, którego celem było uzyskanie wsparcia polityków różnych ugrupowań dla projektu Ustawy 2.0.

W dyskusji głos zabrał m.in. przewodniczący Rady Narodowego Kongresu Nauki prof. Jarosław Górniak, który przedstawił zebranym założenia ustawy, zwanej również Konstytucją dla Nauki. – Ustawa 2.0 została skonstruowana po to, aby osiągnąć wzrost poziomu badań naukowych w Polsce przy jednoczesnym wzroście poziomu kształcenia, a także zwiększyć zaangażowanie społeczne naukowców. Muszą się oni czuć odpowiedzialni za odpowiednie postrzeganie wiedzy naukowej, do której powinno odwoływać się nowoczesne społeczeństwo – podkreślił prof. Górniak.

Spotkanie Rady Rektorów Województwa Pomorskiego odbyło się na Politechnice Gdańskiej 19 lutego 2018 r. Relacja z wydarzenia znajduje się na stronie WWW PG.

Spotkanie z parlamentarzystami 1Spotkanie z parlamentarzystami 2Spotkanie z parlamentarzystami 3Spotkanie z parlamentarzystami 4
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski