fbpx Uniwersytet Gdański na 6. miejscu wśród uczelni, którym przyznano największą liczbę grantów w konkursie MINIATURA 1 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Narodowe Centrum Nauki podsumowało pierwszą edycję konkursu MINIATURA. W zakończonym niedawno konkursie wsparcie otrzymało 828 naukowców, a łączna kwota finansowania wyniosła prawie 30 mln zł.

Uniwersytet Gdański jest na 6 miejscu wśród uczelni z całego kraju, którym przyznano największą liczbę grantów. W województwie pomorskim przyznano 55 grantów, z czego 25 dla pracowników Uniwersytetu Gdańskiego. Liczbowy wskaźnik sukcesu wyniósł tym samym 50%.

Liczba otrzymanych grantów

Liczba złożonych wniosków