fbpx Impreza alumnów NZS Gdańsk | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Impreza alumnów NZS Gdańsk

10 marca 2018 r. (sobota), godz. 19:00 (Gdańsk, ul. Wyspiańskiego 5, Pub Hi-Fi High Five) NZS UG zaprasza alumnów NZS oraz wszystkich, bezpośrednio związanych z działalnością organizacji na przestrzeni lat.

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego ma zaszczyt zaprosić na wyjątkową imprezę wszystkich swoich alumnów. To wspaniała okazja, aby spotkać działaczy NZS różnych pokoleń i we wspólnym gronie podzielić się wrażeniami oraz powspominać swoją działalność w organizacji.

Zachęcamy również do zapraszania znajomych, aby nasze grono było jak największe.

Niezależne Zrzeszenie Studentów powstało 22 września 1980 r. w wyniku pamiętnych wydarzeń i strajków robotniczych z sierpnia ’80, będących sprzeciwem wobec ówczesnego reżimu politycznego w naszym kraju. NZS w roku 1980 było w pewnym sensie studenckim odpowiednikiem “Solidarności” i skupiało młodych ludzi chcących niezależnej od władz państwowych organizacji studenckiej. 12 maja 2006 r. grupa pięćdziesięciu osób zebrała się, by wspólnymi siłami reaktywować Niezależne Zrzeszenie Studentów w Gdańsku, którego korzenie sięgają właśnie do Gdańska. W ten oto sposób powstało Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Osoba kontaktowa - przewodnicząca Patrycja Serafin tel.: 721 01 61 52.

Będzie to idealna okazja do spotkania się i porozmawiania po wielu latach.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na FB, aby być na bieżąco...

impreza

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski