fbpx Film „Beksińscy. Album wideofoniczny” w reżyserii Marcina Borchardta otrzymał nominację Polskiej Akademii Filmowej do nagrody „Orzeł 2017” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Film „Beksińscy. Album wideofoniczny” w reżyserii Marcina Borchardta (doktorant Wydziału Filologicznego, wykładowca UG) otrzymał nominację Polskiej Akademii Filmowej do nagrody „Orzeł 2017” w kategorii „Najlepszy film dokumentalny". Przyznawane po raz dwudziesty „Orły” to najważniejsze nagrody filmowe w Polsce. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 odbędzie się 26 marca 2018 r. o godz. 20.00 w Teatrze Polskim w Warszawie i będzie transmitowana przez Canal+, w paśmie odkodowanym dla wszystkich abonentów NC+ oraz u wybranych operatorów telewizji kablowej.

5 marca 2018 r. Marcin Borchardt został uhonorowany nagrodą w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego - „Pomorski Sztorm 2017” w kategorii „Człowiek roku w kulturze”. Reżyser otrzymał również nominację do Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni Galion Gdyński 2017 w kategorii „Kreacja artystyczna”. Laureatów tegorocznej nagrody poznamy podczas uroczystej gali 16 kwietnia 2018 r., o godzinie 18.00, w Gdyńskim Centrum Filmowym.

W najbliższych tygodniach film „Beksińscy. Album wideofoniczny” będzie pokazywany na wielu festiwalach, m.in. New York Film Festivals and TV Awards w Las Vegas, Hot Docs Canadian International Documentary Film Festival w Toronto, 11. Edycji Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Moskwie oraz filmPOLSKA organizowanego przez Polnisches Institut w Berlinie.

nominacjaplakatogłoszenie
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski