fbpx Paulina Jędrak finalistką polskiej edycji konkursu FameLab 2018 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Paulina Jędrak finalistką polskiej edycji konkursu FameLab 2018

24 lutego 2018 r. odbył się półfinał 7. polskiej edycji konkursu FameLab organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik we współpracy z British Council.

25 młodych naukowców stanęło na scenie, aby w ciągu 3 minut zaprezentować w inspirujący i przejrzysty sposób temat związany z ich badaniami naukowymi.

Wśród wyłonionych 10 finalistów znalazła się pani mgr Paulina Jędrak z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG, która zaprezentowała w półfinale działanie nożyczek molekularnych do cięcia DNA

FameLab to konkurs międzynarodowy organizowany co roku w ponad 25 krajach całego świata. Jego celem jest wsparcie naukowców w ich pracy zawodowej poprzez doskonalenie ich umiejętności wystąpień publicznych i autoprezentacji. Wystąpienia oceniane są w 3 kategoriach: poprawność pod względem merytorycznym, jasność przekazu oraz charyzma. Do udziału w konkursie zapraszane są osoby prowadzące badania naukowe z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, rolniczych i technicznych.

Finał krajowy konkursu odbędzie się 19 maja 2018 r. Będzie on poprzedzony trzydniowym szkoleniem z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych.

Informacja o konkursie na stronie Centrum Nauki Kopernik: http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/famelab/

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski