fbpx Wicemistrzostwo Polski w biegach przełajowych dla AZS UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Wicemistrzostwo Polski w biegach przełajowych dla AZS UG

Srebrne medale zdobyła reprezentacja AZS Uniwersytet Gdański podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 24 marca 2018 r. w Siemianowicach Śląskich. Ponadto studentka  Uniwersytetu Gdańskiego zajęła indywidualnie pierwsze miejsce w biegu na 3 km zdobywając złoto w klasyfikacji generalnej.

Relacja trenera Andrzeja Cieplika: „Miło będziemy pamiętać Siemianowice Śląskie i rozgrywane w nich Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Nasze dzielne dziewczyny w składzie Weronika Lizakowska, Agata Stankiewicz, Alicja Misiak, Tatiana Kukiełko, Aleksandra Pochranowicz i Joanna Krawiec wybiegały drużynowe akademickie wicemistrzostwo kraju. Jest to jeden z najlepszych wyników w ostatniej dekadzie Sekcji Lekkiej Atletyki AZS UG. Dodatkowo indywidualnie Weronika Lizakowska została Akademicką Mistrzynią Polski na dystansie 3 kilometrów. Panowie zakończyli na szóstym miejscu w klasyfikacji typów uczelni, a Wojciech Serkowski ponadto zdobył brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Nasi reprezentanci to Błażej Łukaszewski, Paweł Jedynak, Grzegorz Haraburda, Szymon Apollo, Kacper Przekwas i wspomniany Wojciech Serkowski”.