fbpx Dwa projekty w ramach Programu GOSPOSTRATEG będą realizowane w UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dwa projekty w ramach Programu GOSPOSTRATEG będą realizowane w UG

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki I konkursu na projekty otwarte w ramach programu strategicznego „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” – GOSPOSTRATEG. Na liście rankingowej wniosków ocenionych pozytywnie i rekomendowanych do dofinansowania znalazły się dwa projekty, w których Uniwersytet Gdański jest partnerem. Są to:

• „Konsorcjum eksportowe jako element polityki rozwoju gospodarczego i konkurencyjności” – prof. dr hab. Ewa Oziewicz, Wydział Ekonomiczny.
    Celem projektu jest stworzenie warunków dla aktywizacji eksportu w grupie małych i średnich przedsiębiorców poprzez opracowanie strategii rozwoju konsorcjów eksportowych w Polsce oraz systemowych rozwiązań w zakresie polityki wsparcia dla takich konsorcjów.
    Budżet Uniwersytetu Gdańskiego to 400 000 PLN.
  • „Obywatele decydują” - dr hab. Piotr Uziębło, prof. nadzw., Wydział Prawa i Administracji.
    Podstawowym celem projektu jest doprowadzenie do zmian w ustawie o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli, które pozwolą na wykorzystanie technologii informatycznych w procesie zbierania podpisów, popierających projekty obywatelskie oraz kampanii promocyjnej, służącej popularyzacji takich projektów, a także spowodują uproszczenie procedur i pozwolą na korzystanie przez inicjatorów z pomocy organów administracji publicznej przy tworzeniu takich projektów.
    Budżet Uniwersytetu Gdańskiego  to 336 750 PLN.

Więcej informacji na stronie WWW Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski