fbpx Salon Kameralny – muzyka polska i światowa na trio fortepianowe | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Salon Kameralny – muzyka polska i światowa na trio fortepianowe

10 kwietnia 2018 r. (wtorek) o godz. 19.00, w Sali Teatralnej (budynek Neofilologii UG, ul. Wita Stwosza 51) odbędzie się Koncert Trio fortepianowego.

Robert Kwiatkowski (skrzypce), Błażej Goliński (wiolonczela) oraz Dominika Glapiak (fortepian), tworzą pełne pasji połączenie trzech solistycznych, indywidualnych instrumentów,  jakim jest Trio fortepianowe. Pozornie niewinne zestawienie jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez kompozytorów wszystkich epok. Swoją popularność zawdzięcza wyjątkowej atrakcyjności współbrzmienia. Przy założeniu, iż każdy z członków zespołu jest wyśmienitym solistą, trio potęguje doznania słuchacza, dając mu szansę wzięcia udziału w teatrze muzyki rozgrywanym na jego oczach.

Zespół złożony z młodych pedagogów Gdańskiej Akademii Muzycznej powstał z pasji do kameralistyki. Z chęcią jednak sięgają po literaturę należącą do klasyki gatunku, a także po pozycje nowe oraz rzadziej wykonywane.

Podczas wieczoru 10. kwietnia 2018 r. Trio fortepianowe wykona koncert pt. „Salon Kameralny - muzyka polska i światowa na trio fortepianowe”, w programie którego bardzo zróżnicowany, atrakcyjny muzycznie repertuar:

• Rapsodia op. 33 na fortepian, skrzypce i wiolonczelę - Ludomir Różycki (1883-1953)
  • Trio na skrzypce, wiolonczelę i fortepian - Anna Rocławska (skomponowane w 2015)
  • Trio c-moll op. 66 na skrzypce, wiolonczelę i fortepian - Felix Mendelssohn (1809-1847).

Wydarzenia z cyklu „Muzyka na UG” organizowane są we współpracy Uniwersytetu Gdańskiego, Akademickiego Centrum Kultury UG Alternator, Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!

Więcej info: www.ack.ug.edu.pl.