fbpx Spotkanie partnerów projektu Baltic Science Network na UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Spotkanie partnerów projektu Baltic Science Network na UG

Spotkanie partnerów projektu Baltic Science Network, odbędzie się 10 i 11 kwietnia 2018 r. w Sopocie na Wydziale Zarządzania. Spotkanie otwierał będzie Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką, prof. Krzysztof Bielawski. Dr Angelika Kędzierska-Szczepaniak, Prodziekan ds. Studenckich i Współpracy z Zagranicą jest kierownikiem projektu ze strony UG.

Informacja o projekcie:

Uniwersytet Gdański jest partnerem w projekcie Baltic Science Network (BSR INTERREG 2014-2020). Członkowie konsorcjum opracowują rekomendacje i narzędzia dla ministerstw i innych instytucji odpowiedzialnych za naukę i badania w zakresie rozwoju polityki naukowej na poziomie makroregionalnym w obszarze Regionu Morza Bałtyckiego (RMB). Celem projektu jest podniesie poziomu doskonałości naukowej i innowacyjności w całym RMB. W ramach projektu przygotowywane są strategie i programy transgraniczne wpierające szkolnictwo wyższe, badania naukowe i innowacje. Działania koncentrują się na trzech głównych obszarach:

1. wspólnych strategiach dotyczących konkretnych obszarów badawczych i poprawie wykorzystania istniejącej infrastruktury badawczej,
  2. wypracowaniu propozycji narzędzi mobilności,
  3. rekomendacjach dotyczących zwiększenia partycypacji państw o niższym wskaźniku innowacyjności w inicjatywach europejskich/ międzynarodowych.

Więcej o projekcie: http://www.baltic-science.org/

Członkowie projektu:

Project Partners & Associate Organisations

Denmark:
Danish Agency for Science and Higher Education

Estonia:
Ministry of Education and Research

Finland:
University of Turku
Åbo Akademi University (BUP)
Ministry of Education and Culture

Germany: