fbpx Wizyta Finów z biur międzynarodowych 21 uczelni | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wizyta Finów z biur międzynarodowych 21 uczelni

Dyrektorzy biur międzynarodowych z 21 uniwersytetów w Finlandii odwiedzili Uniwersytet Gdański 24 kwietnia 2018 r. Celem spotkania z pracownikami UG pracującymi ze studentami zagranicznymi była wymiana wiedzy na temat przyciągania i zatrzymywania talentu z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Grupa omówiła wrażliwe kwestie etyczne i międzykulturowe dotyczące zajmowania się rekruterami, wymaganiami językowymi oraz wsparciem finansowym dla studentów spoza UE.

Koncepcja "internationalization at home" została przeanalizowana pod kątem zapewnienia jakości dla studentów krajowych. Zarówno emigranci fińscy, jak i polscy wywierają duży nacisk na instytucje szkolnictwa wyższego, aby umożliwić swoim studentom doświadczenie różnorodności, interdyscyplinarnej i wielokulturowej pracy zespołowej.

UG z dumą zaprezentował Gdański Model Integracji Migrantów i obozy innowacyjności (szczególnie mockathonów) jako innowacji społecznych. Na zakończenie prac fińscy goście odbyli wycieczkę z przewodnikiem po kampusie w Oliwie.

Finowie na UG 1Finowie na UG 2Finowie na UG 3Finowie na UG 4
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski