fbpx II Międzynarodowa Wystawa "Świat Storczyków - The World of Orchids" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

II Międzynarodowa Wystawa "Świat Storczyków - The World of Orchids"

Podczas tegorocznej edycji od 18 do 20 maja 2018 r. w Hali Pomarańczowej Hipodromu Sopot (ul. Łokietka 1, wejście od Ergo Areny) zaprezentowanych zostanie przeszło 23 aranżacji. Wystawcy pochodzą z Ekwadoru, Malezji, Niemiec, Czech, Portugalii, Finlandii, Węgier, Litwy, Hiszpanii i oczywiście Polski. Poza storczykami zaprezentowane zostaną również rośliny owadożerne, oplątwy (Tillandsia), skętniki (Streptocarpus) oraz kaktusy.

Podczas wszystkich dni wystawy o 13:00 Wojciech Wardecki (w-ogrodzie.com), znany między innymi z udziału w programach śniadaniowych TVP, poprowadzi warsztaty o tworzeniu ogrodów w szkle (wymagane wcześniejsze zapisy). Odbywać się będą też warsztaty dotyczące uprawy storczyków.

W sobotę 19 maja 2018 r. odbędzie się Noc Orchidei, gdzie będzie można zwiedzić wystawę w nocnej scenerii z lampką szampana i muzyką na żywo w tle.

Odbędzie się również licytacja na rzecz ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt "Ostoja".

W ubiegłym roku wystawę odwiedziło przeszło 4000 osób.

Szczegóły na plakacie i FB

Plakat wystawy