fbpx Zbiórka Karma powraca | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Zbiórka Karma powraca

Od 12 (sobota) do 19 (sobota) maja 2018 r.

Wesprzyj gdański Promyk, bo „Karma powraca”.

19 maja 2018 r. w Fajnej Sztuce na gdańskiej Żabiance, odbędzie się finał akcji „Karma powraca” wspierającej schronisko dla zwierząt „Promyk” (szczegóły poniżej).

Projekt realizowany jest przez grupę studentek Uniwersytetu Gdańskiego.

W tygodniu poprzedzającym wydarzenie czyli od 12 maja do 19 maja, zbieramy:

• zwykłe karmy dla psów i kotów (suche i mokre)
  • karmy specjalistyczne (hipoalergiczne, weterynaryjne)
  • smycze i obroże, koce, prześcieradła, ręczniki i inne materiały bez wypełnienia.

Wszelkie dary można składać do specjalnie oznaczonych miejsc, które będzie można znaleźć na terenie miasta:

• Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu; ul. Kazimierza Górskiego 1, Gdańsk Żabianka
  • Sklep Fajna Sztuka; ul. Bitwy Oliwskiej 21d, Gdańsk Żabianka
  • „Mops” – Artykuły Zoologiczne; ul. Bolesława Krzywoustego 25; Gdańsk Przymorze
  • „Skalar” – Sklep Zoologiczno-Wędkarski; ul. Gdyńska 6; Gdańsk Żabianka
  • Sklep Zoologiczny „Łapka”; lokal G-H ul. Jagiellońska 10, Gdańsk Przymorze
  • Szkoła Podstawowa nr 89; ul. Szyprów 3, Gdańsk Żabianka
  • Szkoła Podstawowa nr 60; ul. Chłopska 64, Gdańsk Przymorze
  • Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego; ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk Oliwa
  • Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego; ul. Jana Bażyńskiego 4, Gdańsk Oliwa
  • Wyższa Szkoła Zarządzania; ul. Pelpińska 7, Gdańsk Żabianka
  • Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących; ul. Subisława 22, Gdańsk Żabianka.

Finał zbiórki odbędzie się 19 maja 2018 roku, o godzinie 17:00, w sklepie-galerii Fajna Sztuka na Żabiance w Gdańsku. Podczas spotkania wystąpią między innymi: Iwona Topka – doktorantka na Uniwersytecie Gdańskim, omówi najważniejsze aspekty Ustawy o ochronie praw zwierząt. Podczas wydarzenia wystąpi również dr Ewa Baniecka, która poprowadzi wykład pt. „O czym mówią Animal studies? Zarys problematyki”.

Spotkanie zakończy się dyskusją na temat praw zwierząt, dlatego zachęcamy do zadawania pytań Naszym gościom i włączenie się w rozmowę.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Promyk” działa od końca lat 90-tych. Rocznie schronisko przyjmuje pod opiekę ponad 1500 zwierzaków, a tylko połowa z nich znajduje nowy dom. Do schroniska najczęściej trafiają porzucone psy i koty. Rocznie na utrzymanie zwierząt i prowadzenie schroniska przeznacza się około 2 mln zł. Mimo pomocy od władz miasta i wsparcia prywatnych darczyńców, schronisko boryka się z wieloma problemami: brakuje wolontariuszy do opieki nad zwierzętami, pieniędzy na pokrywanie bieżących wydatków oraz karmy dla psów i kotów.

Każda, nawet najmniejsza inicjatywa jest bardzo potrzebna, dlatego wesprzyj gdański „Promyk, bo „Karma powraca”

Więcej informacji o schronisku i możliwych formach pomocy znajdziesz na stronie internetowej: www.schroniskopromyk.pl

Karma powraca

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski