fbpx X konferencja „Wyzwania gospodarki globalnej” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

X konferencja „Wyzwania gospodarki globalnej”

Instytut Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego ma zaszczyt zaprosić na jubileuszową X konferencję „Wyzwania gospodarki globalnej”. Głównymi tematami tegorocznej edycji będą: międzynarodowa wymiana handlowa, problemy procesów integracyjnych, wyzwania finansów międzynarodowych oraz kapitał ludzki w gospodarce globalnej. Do dyskusji zaproszono grono ekspertów i praktyków reprezentujących zarówno świat nauki, jak i biznesu, z kraju i z zagranicy.

Czas: 24-25 maja 2018 r.

Miejsce: Wydział Ekonomiczny UG, Sopot, ul. Armii Krajowej 119/121, budynek C

Konferencję otworzy sesja plenarna z wystąpieniami głównych mówców z uczelni i firm - uznanych autorytetów w kwestiach gospodarczych. Do znakomitych keynote speakers należą:

• prof. dr hab. Marian Gorynia, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
  • dr Zbigniew Canowiecki, Prezydent Pracodawców Pomorza,
  • Agata Witczak, Dyrektor Oddziału Thomson Reuters w Gdyni,  Site & HR Head Thomson Reuters Gdynia,
  • Tomasz Salamon, Vice President Fund Accounting, State Street Bank International.

Panele dyskusyjne z czynnym udziałem praktyków gospodarczych obejmują następujące tematy: Przedsiębiorstwo na rynkach zagranicznych - szanse, możliwości i bariery (pod patronatem Pracodawców Pomorza), Challenges of the shared services sector (pod patronatem Staples wspólnie z Invest in Pomerania), International financial markets and the role of data providers (pod patronatem Thomson Reuters).

Ponadto, studenci - stanowiący jeden z głównych filarów działań Instytutu Handlu Zagranicznego - zorganizują studencką sesję panelową: Debiuty studenckie – Gospodarka światowa z perspektywy studenta (pod patronatem State Street Bank International).

Partnerami wydarzenia są Pracodawcy Pomorza, J.J. Darboven, Staples, OSTC, Thomson Reuters, State Street i Projekt „Bankowcy dla Edukacji”.

Więcej informacji i program na stronie WWW konferencji

PDF icon Program konferencji609.39 KB
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski