fbpx Doktorantka Filologicznych Studiów Doktoranckich na Wydziale Filologicznym UG mgr Katarzyna Warska wyróżniona w Konkursie im. J. J. Lipskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Doktorantka Katarzyna Warska, słuchaczka Filologicznych Studiów Doktoranckich na Wydziale Filologicznym UG otrzymała wyróżnienie specjalne ufundowane przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza w Konkursie im. J. J. Lipskiego za pracę magisterską pod tytułem Szkolna recepcja życia i twórczości Brunona Schulza (1945-2017).

Uroczystość rozdania nagród XXIII edycji Konkursu prac magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego odbyła się 21 czerwca 2018 r. w Pałacu Staszica w Warszawie.

O konkursie

Pierwszą edycję konkursu, na który dziś wpływają prace z uczelni w całej Polsce, ogłoszono w 1995 roku z inicjatywy Zbigniewa Bujaka. Pomysł zyskał poparcie środowiska przyjaciół Jana Józefa Lipskiego. Chcieli upamiętnić patrona konkursu wspierając młodych naukowców podejmujących podobną tematykę literacką i społeczną.

Przez siedem lat kolejne edycje konkursu organizowało Towarzystwo Demokratyczno-Społeczne a jego dobrym duchem Mira Puchalska, która brała na siebie główny ciężar prac organizacyjnych. Gdy Jej zabrakło, w grudniu 2002 roku obowiązki te przejęło Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita. Powołano Kapitułę Konkursu składzie: Zbigniew Bujak, Maria Lipska i Jerzy Jedlicki. Organizatorzy dbają, by informacja o kolejnych edycjach konkursu docierała do wszystkich ważnych ośrodków akademickich w Polsce. Co rok napływa kilkadziesiąt prac z różnych wyższych uczelni w całym kraju: z Białegostoku, Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry.

Prace nagrodzone w kolejnych edycjach konkursu przechowywane są w Bibliotece Instytutu Badań Literackich PAN.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski