Mgr Dorota Sakowicz ze stypendium Fundacji Lanckorońskich | Serwis główny UG

Mgr Dorota Sakowicz ze stypendium Fundacji Lanckorońskich

Mgr Dorota Sakowicz, doktorantka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz absolwentka kierunków archeologia i historia sztuki otrzymała stypendium Fundacji Lanckorońskich na rok 2019 na prowadzenie badań w Rzymie. Projekt badawczy będzie dotyczył sztuki rzymskiej doby Sewerów.

Polska Akademia Umiejętności dysponuje stypendiami Fundacji Lanckorońskich i Fundacji z Brzezia Lanckorońskich na prowadzenie badań w Rzymie, Wiedniu, Londynie i innych ośrodkach naukowych Europy. Stypendia przyznawane są od 1995 roku. Zgodnie z umową i dotychczasową praktyką, o stypendia mogą się ubiegać archeologowie śródziemnomorscy, historycy, historycy sztuki, filologowie klasyczni i historycy filozofii.

Mgr Dorota Sakowicz jest jedyną laureatką z Uniwersytetu Gdańskiego pośród 66 naukowców z całej Polski. Lista stypendystów na stronie WWW Polskiej Akademii Umiejętności

Mgr Dorota Sakowicz
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski