fbpx Impact mobility rEVolution’18 (IMR’18) | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Impact mobility rEVolution’18 (IMR’18)

Impact mobility rEVolution’18 (IMR’18) to międzynarodowy kongres poświęcony przyszłości inteligentnej mobilności. Przedstawiciele rządu i władz samorządowych, świata nauki, przemysłu motoryzacyjnego i miejskich spółek transportowych, start-upów oraz firm zainteresowanych finansowaniem innowacji, spotkają się 12 i 13 września 2018 r. w Katowicach, by wymienić się doświadczeniami, nawiązać współpracę i wspólnie budować przyszłość inteligentnej mobilności w Polsce. Patronat nad kongresem objął JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. nadzw.

Uczestnicy IMR’18 chcą kształtować przyszłość tak, by już wkrótce dzięki połączonym systemom inteligentnej mobilności transport towarów oraz podróżowanie - niezależnie od celu i dystansu do przebycia - były szybsze, bezpieczniejsze i neutralne dla środowiska naturalnego. Wystąpienia i debaty ekspertów podczas Impact mobility rEVolution 2018 będą się toczyć głównie wokół takich wątków jak:

1. Mobilność w mieście - m.in. zwiększenie mobilności przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby wypadków, korków oraz zanieczyszczenia powietrza.
  2. E-mobilność i pojazdy elektryczne napędzane energią pochodzącą z ogniw paliwowych (FCEV) - m.in. baterie litowo-jonowe vs. ogniwa wodorowe, wydajność e-pojazdów, zatrudnienie w motoryzacji, inteligentne sieci energetyczne.
  3. Transport towarowy i logistyka - m.in. usprawnienie użycia i zarządzania infrastrukturą, drony dostawcze, port przyszłości, łączenie miejskich systemów transportu towarów i logistyki z sieciami dalekobieżnymi, zarządzanie ruchem, parkowaniem i rozładowywaniem towarów.
  4. Połączona i zautomatyzowana jazda (CAD) - m.in. interoperacyjność i infrastruktura cyfrowa, technologie komunikacyjne; polityka, standardy, ramy prawne i transgraniczne; bezpieczeństwo, ochrona i prywatność; promocja “cyfryzacji transportu” oraz Big Data w transporcie.
  5. Finansowanie, inwestycje i projekty w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego - najskuteczniejsze modele finansowania projektów z zakresu zrównoważonych miast.
  6. Nowe podejście do mobilności: środki i modele biznesowe - m.in. mobilność jako usługa (Mobility as a Service - MaaS), nowe środki mobilności, w tym latające samochody, taksówki powietrzne, czy drony załogowe.
  7. Środowisko a przechowywanie i efektywne wykorzystanie energii - m.in. ulepszone technologie kluczem do kontroli zmian klimatu; nieuchronny upadek silnika spalinowego i wzrost liczby "elektryków"; wymagania energetyczne, infrastruktura ładowania.

PDF icon Zaproszenie222.43 KB
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski