fbpx Reprezentacja Uniwersytetu Gdańskiego na Festiwalu Kultury Polskiej w Kaliningradzie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Wykłady, prezentacje, wystawa Stacji Morskiej w Helu  oraz strefa relaksu z muzyką zespołów Akademickiego Centrum Kultury to część akcji promującej studia w Uniwersytecie Gdańskim podczas pierwszej edycji Festiwalu Kultury Polskiej, który odbędzie się 29 września 2018 r. w Kaliningradzie.

W Muzeum Oceanu, w którym gościć będzie 15 grup z Polski reprezentujących uczelnie, prywatnych przedsiębiorców, przedstawicieli kultury i sztuki, wykładowcy z UG przeprowadzą krótkie tematyczne wykłady w języku rosyjskim. Odbędzie się również ogólna prezentacja naszej uczelni. Odwiedzający festiwal goście będą mieli okazję podziwiać wystawę przygotowaną przez Stację Morską w Helu oraz odwiedzić strefę relaksu z muzyką zespołów Akademickiego Centrum Kultury. Na stoisku Uniwersytetu Gdańskiego będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni.

Organizatorzy przewidują, że festiwal odwiedzi około pięć tysięcy osób, w tym młodzież ze szkół średnich i studentów z Kaliningradu. Specjalnie na tę okazję, Sekcja Promocji UG przygotowała materiały promocyjne w języku rosyjskim, mające zachęcić Rosjan do studiowania na naszej uczelni.

Link do strony wydarzenia: www.plfest.ru

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik