fbpx UG na konferencji w ramach projektu Zdolni z Pomorza | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

UG na konferencji w ramach projektu Zdolni z Pomorza

Studenci kół naukowych oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu Gdańskiego z czterech wydziałów reprezentowali nasza uczelnię podczas II Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej pt. „Wszechświat. Pomiędzy mikro- a makrokosmosem w nauce oraz sztuce”. Konferencja odbyła się w ramach projektu Zdolni z Pomorza” w sobotę 22 września 2018 r. na Politechnice Gdańskiej.

Wzięli w niej udział uczniowie klas VII i VIII ze szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu województwa pomorskiego. Podczas konferencji zaprezentowane zostały referaty uczniów w sześciu dziedzinach: matematyce, fizyce, informatyce, biologii, chemii i naukach humanistycznych.

Wystąpieniom uczniów towarzyszyły wykłady pracowników naukowych z pomorskich uczelni oraz happening naukowy.

W ramach promocji naszej uczelni zaprezentowały się w formie warsztatów edukacyjnych przedstawiciele wybranych kół naukowych z Wydziału Matematyki Fizyki i Informatyki, Wydziału Biologii, Wydział Chemii oraz Wydziału Filologicznego a także Biuro Rekrutacji UG.

p96 1p96 2p96 3p96 4p96 5p96 6p96 7p96 8p96 8p96 10p96 11
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski