fbpx Zdalny dostęp do e-zasobów - nowe narzędzia HAN | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Zdalny dostęp do e-zasobów - nowe narzędzia HAN

Uprzejmie informujemy, że od 01.10.2018 r. W Bibliotece UG zostanie uruchomione oprogramowanie HAN, które pozwoli na uproszczenie procedury zdalnego dostępu do e-zasobów.

Po wdrożeniu nowego rozwiązania usługa VPN przestaje funkcjonować i w związku z tym:

·         nie będzie wymagana dodatkowa instalacja lub konfiguracja na komputerze użytkownika,

·         nie będzie wymagane wypełnianie i wysyłanie formularzy zgłoszeniowych do uruchomienia usługi zdalnego dostępu.

Po wybraniu odpowiedniego linku do e-zasobu znajdującego się na stronie www Biblioteki UG HAN rozpozna typ połączenia i w przypadku zdalnego dostępu wyświetli okno logowania. Dane do logowania są identyczne jak przy logowaniu do konta bibliotecznego.

Warunkiem korzystania z baz danych spoza sieci UG jest posiadanie aktywnego konta w systemie bibliotecznym bez zaległości!!!

W przypadku jakichkolwiek problemów z dostępem do e-zasobów spoza sieci UG należy sprawdzić ważność i stan konta bibliotecznego (w przypadku konieczności prolongaty konta lub uregulowania zobowiązań należy zgłosić się do Wypożyczalni: tel. 58 523 32 25,
58 523 32 02 lub e-mail: bibou@ug.edu.pl)

Pytania, uwagi, problemy prosimy wysyłać na adres: zasoby.online@ug.edu.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska