fbpx Zagraniczni studenci rozpoczęli rok akademicki na Uniwersytecie Gdańskim. | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Zagraniczni studenci rozpoczęli rok akademicki na Uniwersytecie Gdańskim.

To kolejny rok, kiedy studenci zagraniczni wybierają Uniwersytet Gdański jako miejsce , w którym chcą zdobywać wykształcenie i pogłębiać wiedzę w wybranych dziedzinach. Przez ostatni tydzień ponad 200 nowoprzyjętych zagranicznych studentów wzięło udział w Tygodniu Orientacyjnym. Są wśród nich zarówno studenci, rozpoczynający naukę w cało stopniowym cyklu kształcenia jak i ci, którzy przyjechali w ramach wymiany Erasmus z innych uczelni europejskich w tym z Hiszpanii, Portugalii,  Francji, Belgii, Niemiec , Bułgarii, Szwecji i Holandii.  Studenci , którzy  przyjechali na pełen cykl studiów pochodzą z USA, Indii, Bangladeszu, Chin, Nepalu, Iraku, Jordanii, Etiopii, Malawi, Maroka, Uzbekistanu, Kirgistanu, Afganistanu, Turcji, Ukrainy i Białorusi. W trakcie tygodnia orientacyjnego studenci zapoznali się  z kampusem uniwersyteckim gdzie uczestniczyli w spotkaniach informacyjnych oraz szkoleniu bibliotecznym, wzięli również udział we wspólnym  spotkaniu zagranicznych studentów rozpoczynających naukę w innych trójmiejskich uczelniach. Zostali tam przywitani przez przedstawiciela rektorów pomorskich szkół wyższych, władze regionu oraz władze konsularne. Kolejne dni przyniosły zaineresowanym studentom możliwość poznania naszego regionu . Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności, Malborka i Sztutowa dała studentom krótki zarys historii Pomorza. Dzięki pięknej jesiennej pogodzie była to też okazja do przyjrzenia się pomorskim krajobrazom. Życzymy zagranicznym żakom niezapomnianych wrażeń z pobytu w Polsce.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Iwona Kuklińska
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik