fbpx Wizyta delegacji z China Ocean University | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wizyta delegacji z China Ocean University

W dniach 30.09-02.10.2018 na Uniwersytecie Gdańskim gościła delegacja z China Ocean University z Qingdao. Jednym z punktów wizyty, z racji zainteresowań Gości było spotkanie na uniwersyteckim statku badawczym Oceanograf. Goście z Chin w towarzystwie Dziekana Wydziału Oceanografii i Geografii dr. hab. Waldemara Surosza oraz Dyrektora Instytutu Oceanografii dr. hab. Mariusza Sapoty zwiedzili statek. Przedstawiciele załogi statku zaprezentowali naszym Gościom potencjał  badawczy jednostki oraz jej wyposażenie. Delegacja chińska była pod dużym wrażeniem nowoczesnych rozwiązań zastosowanych na tym pływającym laboratorium badawczym oraz wielości funkcji jakie może spełniać. Goście zwiedzili też kampus uniwersytecki. W ostatnim dniu wizyty, przedstawiciel China Ocean University  –  Rektor prof. Yu Zhigang oraz Rektor UG prof. Jerzy Gwizdała podpisali umowę o współpracy w zakresie wymiany pracowników, studentów i  doktorantów oraz wspólnych badań naukowych. Współpraca ta w pierwszej kolejności obejmie Wydział Oceanografii i Geografii, Wydział Ekonomiczny oraz Wydział Prawa i Administracji w szerokim kontekście gospodarki morskiej.

chińska delegacjachińska delegacjachińska delegacjachińska delegacja
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik