fbpx Uniwersytet Gdański w rankingu Times Higher Education World University Rankings 2019 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Uniwersytet Gdański znalazł się po raz kolejny w opublikowanym 26 września br. rankingu Times Higher Education World University Rankings 2019 - jednym z najważniejszych rankingów światowych uczelni.

Nasza uczelnia znalazła się w nim w wąskim gronie 12 polskich uczelni, plasując się pośród 7 uniwersytetów i 5 uczelni technicznych ex aequo na 6 miejscu ogółem, a na 4 miejscu w gronie klasycznych uniwersytetów.

Dodatkowo należy odnotować fakt, że Uniwersytet Gdański i Politechnika Gdańska to jedyne uczelnie z Pomorza, które znalazły się w rankingu (uplasowały się na tym samym miejscu).

Ranking obejmuje łącznie 1258 uczelni z całego świata i uwzględnia 13 wskaźników określających efektywność działania uczelni w 5 obszarach: badania naukowe, dydaktyka, cytowania prac, współpraca z gospodarką, oraz umiędzynarodowienie.

W tegorocznym zestawieniu na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się renomowany uczelnie brytyjskie - na miejscu pierwszym znalazł się Uniwersytet Oksfordzki, drugą pozycję zajął Uniwersytet w Cambridge, a ostatnie miejsce na podium przypadło Uniwersytetowi Stanforda ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Justyna Sikorska