fbpx Przedstawiciele Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego z wizytą w Narodowym Uniwersytecie Uzbekistanu | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

W ostatnich dniach września 2018 r. prof. dr hab. Tadeusz Palmowski z katedry Geografii Rozwoju Regionalnego UG, wraz z grupą geografów przebywał w Uzbekistanie. Zaproszony przez władze dziekańskie Wydziału Geografii Narodowego Uniwersytetu Uzbekistanu im. Mirzy Uług Bega - najstarszego i czołowego uniwersytetu tego kraju, miał możliwość zapoznania się z dorobkiem naukowym uzbeckich geologów, hydrogeologów, geoekologów, meteorologów i geografów społeczno-ekonomicznych. Podczas spotkania, przebiegającego w serdecznej atmosferze wskazano i omówiono  zagadnienia potencjalnej współpracy naukowej i dydaktycznej z Instytutem Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. W spotkaniu poza dziekanem uczestniczyli także wszyscy kierownicy katedr tutejszego wydziału.

Wizyta w UzbekistanieWizyta w Uzbekistanie
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska