Jesteś tutaj

Sukcesy doktorantek Wydziału Biologii podczas Kuźni Młodych Talentów Akademii Młodych Uczonych PAN oraz 9th Central European Genome Stability and Dynamics Meeting

Sukcesy doktorantek Wydziału Biologii UG – mgr Joanny Morcinek-Orłowskiej oraz mgr Marty Skowron Volponi (w chwili obecnej już dr!).  Mgr Joanna Morcinek-Orłowska otrzymała nagrodę za najlepszy poster (Joanna Morcinek-Orłowska, Aleksandra Bebel, Justyna Galińska, Torsten Waldminghaus, Anna Zawilak-Pawlik, Monika Glinkowska: „The interaction between replication factor DiaA and primary metabolite sedoheptulose-7-phosphate directly regulates DNA replication in Escherichia coli") na międzynarodowej konferencji 9th Central European Genome Stability and Dynamics Meeting , która odbyła się w Warszawie  w dniach 13-14.09.2018. Pani Joanna Morcinek-Orłowska zdobyła również trzecią nagrodę w ramach Kuźni Młodych Talentów (18-21.09.2018, Jabłonna) za prezentację zatytułowaną "Na tropie pośredników, czyli powiązania między replikacją DNA a metabolizmem komórki bakteryjnej". Pierwsza nagroda w tym konkursie przypadła Marcie Skowron Volponi za prezentację „Latać jak model - mimikra trajektorii lotów błonkówek przez motyle z rodziny przeziernikowatych w lasach tropikalnych Azji Południowowschodniej".

Serdecznie gratulujemy!!!

Marta Skowron VolponiJoanna Morcinek-Orłowska