fbpx Uniwersytet Gdański rusza w trasę z drugą edycją imprez wyjazdowych Uniwersytet – Lubię to! | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Rusza druga edycja imprez wyjazdowych Uniwersytet – Lubię to! Uniwerystet - Lubię to!

Cykl miał swoją premierę wiosną 2016 roku. Wówczas odwiedziliśmy Kościerzynę, Bytów, Chojnice oraz Ostródę, a łącznie wszystkie imprezy odwiedziło ponad 2 tysiące uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Tym razem będziemy zarażać pasją do nauki młodzież z Kwidzyna (18.10), Lęborka (23.10) i Grudziądza (25.10). Podczas imprez będzie można zobaczyć specjalnie przygotowane pokazy naukowe na scenie. Prezentację „przestępstwa i nadużycia ubezpieczeniowe - mity i rzeczywistość” przygotował Wydział Zarządzania, „światło, życie i biotechnologia” Wydział Biotechnologii, „strach na wielu nogach” Wydział Biologii, „od liny wspinaczkowej po skaner 3D – poszukiwanie grudziądzkich wodociągów” Wydział Historyczny, „kolorowa chemia” Wydział Chemii, zaś Wydział Ekonomiczny ukaże "wszystkie oblicza ekonomii". To tylko część z przygotowanych dla uczniów atrakcji.

Na przyszłych kandydatów na studia czekać będzie również stoisko informacyjne Biura Rekrutacji. Dodatkowo, w imprezach w Kwidzynie oraz w Lęborku w imprezie udział wezmą doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Spodziewana liczba uczestników odwiedzających wszystkie trzy imprezy to ok. 1500 uczniów ostatnich i przedostatnich klas ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Kwidzyna, Lęborka i Grudziądza.

Zapraszamy!

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska