fbpx Delegacja młodzieży ze szkoły językowej w Kaliningradzie na Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

30 października 2018 r. Kampus UG w Oliwie odwiedziła grupa młodzieży maturalnej ze szkoły językowej w Kaliningradzie. Grupa ponad trzydziestu osób zwiedziła wybrane miejsca w kampusie, w tym Wydział Biologii, Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Nauk Społecznych. Największe wrażenie na młodzieży oraz ich opiekunach zrobiło Muzeum Inkluzji w Bursztynie, Muzeum Kryminalistyki, studio Radia Mors oraz nowe studio telewizyjne. Całość wycieczki dopełnił spacer i krótki odpoczynek w Ekoparku. Młodzież zainteresowana przyjazdem do Polski i podjęciem tu studiów zadawała wiele pytań na temat egzaminów, akademików, a także życia studenckiego w Trójmieście. Przyjazd maturzystów z Rosji to efekt współpracy nawiązanej przez Sekcję Promocji UG podczas Festiwalu Kultury Polskiej w Kaliningradzie. Już pod koniec listopada 2018 r. UG odwiedzi kolejna grupa młodzieży z Kaliningradu.

Tekst i zdjęcia: Julia Bereszczyńska

Kaliningrad 1Kaliningrad 2Kaliningrad 3Kaliningrad 4Kaliningrad 5