fbpx UG otrzyma finansowanie na zatrudnienie trzech polskich naukowców w ramach programu Polskie Powroty | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła wyniki postępowania selekcyjnego dla wniosków złożonych w naborze o udział w programie Polskie Powroty. Spośród 102. ocenianych merytorycznie wniosków projektowych, rekomendowanie do finansowania otrzymały 22 najlepsze projekty, które w trakcie oceny merytorycznej uzyskały minimum 90 na 100 możliwych do uzyskania punktów. Uniwersytet Gdański otrzyma finansowanie na zatrudnienie trzech polskich naukowców, którzy ostatnie lata pracowali w zagranicznych uczelniach lub jednostkach badawczych:

1. dr Agnieszka Olbert-Dabrowska (2 175 000 zł)
  2. dr hab. Tomasz Paterek (2 175 000 zł)
  3. dr inż. Sławomir Lach (1 255 000 zł).

Program Polskie Powroty stworzy powracającym naukowcom optymalne warunki prowadzenia w Polsce badań naukowych lub prac rozwojowych na światowym poziomie. Środki uzyskane w ramach programu pozwolą na zapewnienie wynagrodzenia na poziomie europejskim oraz na stworzenie Grupy Projektowej (zespołu badawczego). Krajowe uczelnie i jednostki naukowe pozyskają do współpracy specjalistów posiadających doświadczenie międzynarodowe oraz wiedzę z zakresu najnowszych trendów badawczych w swojej dyscyplinie naukowej.

Więcej informacji na stronie NAWA

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski