fbpx Spotkanie sieci UnILiON w Brukseli | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Spotkanie sieci UnILiON w Brukseli

W październiku 2018 r. w Brukseli miało miejsce pierwsze tematyczne spotkanie sieci UnILiON. Spotkanie dotyczyło doskonałości w edukacji akademickiej i badaniach naukowych, dyskusja toczyła się w  gronie przedstawicieli Komisji Europejskiej  oraz szkół wyższych reprezentujących sieć UniLion.

Uniwersytet Gdański, wraz z innymi uczelniami z Pomorza, jest reprezentowany w sieci  przez Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego, które występuje w niej jako jedyny polski przedstawiciel.

Sieć UnILiON (Universities Informal Liaison Offices Network) jest nieformalną siecią uniwersyteckich biur łącznikowych / przedstawicielstw uczelni wyższych w Brukseli, które obecnie reprezentują  ponad 110 uniwersytetów z całego świata. Sieć służy swoim uczestnikom jako platforma współpracy i wymiany informacji.

Więcej informacji o sieci można znaleźć na www.unilion.eu.

UNILION_1UNILION_2
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski