fbpx Delegacja z Xidian University w Chinach | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Delegacja z Xidian University w Chinach

19 listopada 2018 r. na Uniwersytecie Gdańskim gościła delegacja z Xidian University w Chinach, z którą nasza uczelnia ma podpisaną ramową umowę o współpracy od 2015 roku. Chińska uczelnia należy do jednego z wiodących światowych uniwersytetów w zakresie badań nad technologiami informatycznymi oraz inżynierią biomedyczną. Członkowie delegacji chińskiej podczas spotkania z prof. dr. hab. Piotrem Stepnowskim, Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą omawiali konkretne formy współpracy w przyszłości. Planowane jest między innymi zaproszenie chińskich naukowców do współpracy w Międzynarodowym Centrum Technologii Kwantowych przy Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki, wymiana profesorów wizytujących w ramach kierunku informatyka oraz współpraca z Międzyuczelnianym Wydziałem Biotechnologii UG i GUMed w ramach wymiany naukowej oraz studenckiej.

delegacja z Xidian University w Chinach 1delegacja z Xidian University w Chinach 2
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski