fbpx Wizyta młodzieży maturalnej z Kaliningradu | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wizyta młodzieży maturalnej z Kaliningradu

Kampus Uniwersytecki w Oliwie odwiedziła w piątek, 11 stycznia br. kolejna grupa młodzieży maturalnej z Kaliningradu. Goście w liczbie blisko 30 osób zwiedzili wybrane miejsca na terenie kampusu, w tym Wydział Biologii i znajdujące się w nim Muzeum Inkluzji w Bursztynie, EkoPark oraz studio Radia Mors i nowe studio telewizyjne w Laboratorium Symulacji Nagrań Telewizyjnych i Dokumentacji Filmowej.

Na zakończenie wizyty grupa odbyła spotkanie przedstawicielami Biura Współpracy Międzynarodowej i Biura Rekrutacji UG oraz studentami Studenckiego Koła Naukowego „Łomonosow” na Wydziale Filologicznym.

Spotkanie było okazją do przedstawienia młodzieży rosyjskiej warunków dotyczących podjęcia studiów na Uniwersytecie Gdańskim w systemie studiów odpłatnych a także przekazania informacji, w jaki sposób obywatele Federacji Rosyjskiej mogą bezpłatnie studiować w naszym kraju. Młodzież i nauczyciele z  Kaliningradu zadawali wiele pytań na temat egzaminów, stopnia wymaganej znajomości języka polskiego i języka angielskiego, oferty i warunków przyjęcia do akademików, a także życia studenckiego w Trójmieście. Mieli również okazję do odbycia bezpośrednich rozmów ze studentami Wydziału Filologicznego naszej uczelni.

Była to już czwarta wizyta młodzieży z obwodu kaliningradzkiego w Uniwersytecie Gdańskim w ostatnich 3 miesiącach. Jest ona efektem kontaktów nawiązanych przez Sekcję Promocji UG podczas ubiegłorocznego Festiwalu Kultury Polskiej w Kaliningradzie.

Zdjęcie: Marta Noińska

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik