fbpx Uroczyste podpisanie porozumień na rzecz Inteligentnych Specjalizacji Pomorza | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Uroczyste podpisanie porozumień na rzecz Inteligentnych Specjalizacji Pomorza

W dniu 25 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego doszło do uroczystego podpisania zaktualizowanych Porozumień na rzecz Inteligentnych Specjalizacji Pomorza. W imieniu Uniwersytetu Gdańskiego porozumienia podpisał Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

Nasza uczelnia jest partnerem w dwóch z czterech Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, tj. Technologie offshore i portowo-logistyczne (ISP 1) oraz Technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia (ISP 4).

Współpraca w obszarach inteligentnych specjalizacji zaowocowała do tej pory wieloma ciekawymi projektami oraz inicjatywami, także z udziałem naszej Uczelni.

Dotychczas w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 na projekty o charakterze badawczo-rozwojowym w czterech pomorskich specjalizacjach przeznaczono ponad 800 mln zł.

Województwo pomorskie od wielu lat buduje ekosystem innowacji, mając świadomość, że jest to proces długotrwały, wymagający konsekwencji w działaniu oraz szybkiego reagowania na potrzeby ze strony partnerów i interesariuszy regionalnych.

Podpisanie zrewidowanych porozumień umożliwia kontynuację udziału Uniwersytetu Gdańskiego w programach europejskich, finansowanych w ramach wyłonionych na Pomorzu Inteligentnych Specjalizacji.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik