fbpx Rektor UG nominowany do tytułu Osobowość Roku 2018 - głosowanie do 12 lutego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Rektor UG nominowany do tytułu Osobowość Roku 2018 - głosowanie do 12 lutego

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. UG Jerzy Gwizdała został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Plebiscyt organizuje Dziennik Bałtycki. Głosować można na stronie internetowej gazety do 12 lutego.

Jego Magnificencja Rektor został nominowany za dynamiczny rozwój Uniwersytetu Gdańskiego.

W uzasadnieniu nominacji możemy przeczytać: "Za kadencji rektora Jerzego Gwizdały uczelnia rozwija się w szybkim tempie, osiągając wysokie stopnie w ważnych rankingach. Niedawno Uniwersytet Gdański jako jedna z 14 polskich szkół wyższych oraz jedyna uczelnia akademicka z Pomorza znalazł się wśród tysiąca najlepszych światowych uczelni akademickich w opublikowanym międzynarodowym rankingu QS World University Ranking 2019. Na uczelni pojawiają się nowe, konkurencyjne kierunki kształcenia, a niedawno dzięki decyzji rektora udało się przywrócić na UG od przyszłego roku akademickiego Etnofilologię kaszubską".

Zachęcamy do głosowania!

rektor