fbpx Niezwykły koncert Mikromusic w Gdańsku | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Niezwykły koncert Mikromusic w Gdańsku

Na scenie Teatru Szekspirowskiego 15 marca zagra zespół Mikromusic w towarzystwie Skubasa oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego.

Ostatni występ Mikromusic w Gdańsku miał miejsce w połowie listopada 2018 r. Jednak marcowy koncert będzie zupełnie inny. Na scenie łącznie wystąpi ponad 60 osób, a znane utwory wrocławskiego sekstetu będzie można usłyszeć w nowych aranżacjach.

Mikromusic to sześcioosobowy zespół, którego założycielami i liderami są  wokalistka Natalia Grosiak oraz gitarzysta Dawid Korbaczyński. Natalia Grosiak występowało m.in. na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni w musicalu Francesco. Skład zespołu uzupełniają Robert Szydło na gitarze basowej, Robert Jarmużek - piano, Adam Lepka – trąbka i instrumenty perkusyjne i Łukasz Sobolak – perkusja.

Na koncercie w Gdańsku na pewno będzie można usłyszeć najbardziej znane utwory, takie jak „Takiego chłopaka” (19,5 mln odtworzeń na Youtubie; znalazł się także na ścieżce dźwiękowej filmu “Facet (nie)potrzebny od zaraz”, gdzie wykonywała go Joanna Kulig), czy „Tak mi się nie chce” (blisko 8 mln odtworzeń na Youtubie).

Zespół ma na koncie sześć płyt studyjnych, udział w najważniejszych polskich festiwalach – grali m.in. na Open'er Festival, Ladies Jazz Festival, Top Trendy i na Festiwalu Piosenki w Opolu. Do tego dochodzą dwie nominacje do Fryderyka.

Na scenie Mikromusic towarzyszyć będzie Skubas – więc na pewno usłyszymy utwór „Bezwładnie”. Jednak o wyjątkowości koncertu stanowić będzie udział 60 osobowego Akademickiego Chóry Uniwersytetu Gdańskiego, który jest jednym z najbardziej cenionych chórów akademickich w Polsce.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik