fbpx Rektor UG „Osobowością Roku 2018” w Gdańsku. Głosowanie w finale potrwa do 26 lutego. | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała prof. nadzw. został laureatem tytułu „Osobowość Roku 2018” w Gdańsku w kategorii „działalność społeczna i charytatywna”. Dzięki 605 głosom czytelników „Dziennika Bałtyckiego” przeszedł do wojewódzkiego finału plebiscytu. Głosowanie potrwa do 26 lutego, a uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w marcu.

Jego Magnificencja Rektor UG został nominowany za dynamiczny rozwój Uniwersytetu Gdańskiego.

W uzasadnieniu nominacji możemy przeczytać: „Za kadencji rektora Jerzego Gwizdały uczelnia rozwija się w szybkim tempie, osiągając wysokie stopnie w ważnych rankingach. Niedawno Uniwersytet Gdański jako jedna z 14 polskich szkół wyższych oraz jedyna uczelnia akademicka z Pomorza znalazł się wśród tysiąca najlepszych światowych uczelni akademickich w opublikowanym międzynarodowym rankingu QS World University Ranking 2019. Na uczelni pojawiają się nowe, konkurencyjne kierunki kształcenia, a niedawno dzięki decyzji rektora udało się przywrócić na UG od przyszłego roku akademickiego Etnofilologię kaszubską”.

W I etapie corocznego plebiscytu „Dziennika Bałtyckiego” laureaci zostali wybrani oddzielnie w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Rumi oraz w powiatach województwa pomorskiego we wszystkich czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.

Wszyscy zwycięzcy biorą udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły „Osobowość Pomorza 2018”. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowali zdobyte wcześniej głosy. Głosowanie w finale rozpoczęło się w piątek, 15 lutego i potrwa do wtorku, 26 lutego do godz. 21.00. W marcu odbędzie się finałowa gala plebiscytu „Osobowość Roku 2018”, podczas której wszyscy laureaci odbiorą statuetki, dyplomy i nagrody. Plebiscyt organizuje co roku „Dziennik Bałtycki”.

Głosować można na stronie internetowej gazety.

Zachęcamy do oddawania głosów!

O plebiscycie

Tytuł „Osobowość Roku” zdobywają osoby, które wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Kandydatów do zaszczytnego tytułu nominuje kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego” Dariusza Szmidki. Na końcowy wybór osób nominowanych mają również wpływ czytelnicy gazety.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik