fbpx Wizyta Profesora Isidro F. Aguillo na Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wizyta Profesora Isidro F. Aguillo na Uniwersytecie Gdańskim

W dniach 11-12.02.2019 gościł na Uniwersytecie Gdańskim Pan Profesor Isidro F. Aguillo, twórca i koordynator światowego rankingu uczelni wyższych Webometrics Ranking of World Universities, założyciel i wydawca czasopisma „Cybermetrics”, szef Cybermetric Lab, członek Spanish National Research Council. Celem rankingu stworzonego i koordynowanego przez Prof. Aguillo jest zwiększenie obecności instytucji akademickich i badawczych w Internecie oraz promowanie otwartego dostępu do publikacji wyników naukowych. Ranking powstał w 2004 i jest uaktualniany dwa razy w roku: w styczniu i w lipcu. Obecnie publikuje wskaźniki webometryczne dla ponad 28 000 instytucji szkolnictwa wyższego i nauki z całego świata.

Podczas wizyty odbyło się spotkanie z przedstawicielami wydziałów i administracji Uniwersytetu Gdańskiego zajmującymi się promocją i rozwojem poszczególnych jednostek. Profesor Isidro F. Aguillo podczas swoich wystąpień pokazał, jak uczelnie gdańskie postrzegane są w świecie przez pryzmat wizerunku, jaki same kreują w Internecie, zaprezentował zasady działania rankingu oraz udzielił konsultacji w zakresie pozycjonowania uczelni w przestrzeni internetowej oraz widoczności naszych naukowców  w tym zestawieniu.

stepnowski
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik