fbpx Delegacja z Uniwersytetu Wschodnio - Kazachstańskiego na UG. | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Delegacja z Uniwersytetu Wschodnio - Kazachstańskiego na UG.

W piątek 8.lutego na UG gościła delegacja z Uniwersytetu Wschodnio - Kazachstańskiego. Przedstawiciele obu uczelni prof. dr hab. Piotr Stepnowski Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UG oraz prof. Mukhtar  Tolegen

Rektor Państwowego Uniwersytetu Wschodnio – Kazachstańskiego podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy uczelniami. Duży procent obywateli Wschodniego Kazachstanu ma polskie korzenie, dlatego też Uniwersytet Wschodnio - Kazachstański prowadzi dla swoich studentów kursy języka polskiego. W przyszłości zawarte już porozumienie ma być rozszerzone o umowę bilateralną, zgodnie z którą studenci z Kazachstanu będą mogli realizować na UG cześć swojego programu studiów w języku polskim.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik