fbpx Stypendia za osiągnięcia naukowe i artystyczne dla studentów UG! | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Stypendia za osiągnięcia naukowe i artystyczne dla studentów UG!

W piątek 22 marca podczas uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim, która odbyła się w historycznej sali Polskie Niebo marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wręczył listy gratulacyjne studentom, którzy otrzymali stypendia za osiągnięcia naukowe i artystyczne. Spośród 38 stypendystów aż 22 osoby studiują na Uniwersytecie Gdańskim.

Kryteria, którymi kieruje się komisja rozpatrująca wnioski stypendialne są bardzo wymagające. Studenci muszą się wykazać średnią  ocen nie mniejszą niż 90 proc. średniej możliwej do uzyskania na danym kierunku oraz znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi. Stypendium przyznawane jest mieszkańcom województwa pomorskiego. Podczas gali marszałek Mieczysław Struk podkreślił, że konkurencyjne szkolnictwo wyższe i solidnie wykształceni absolwenci  są jednym z celów strategicznych, jakie stawia przed sobą region.

Wyróżnieni studenci Uniwersytetu Gdańskiego:

- Weronika Babińska
- Anna Juozulinas