fbpx Specjalny numer "Gazety Uniwersyteckiej" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Specjalny numer "Gazety Uniwersyteckiej"

Ukazał się numer specjalny "Gazety Uniwersyteckiej" dla uczczenia jubileuszu 220. urodzin Adama Mickiewicza oraz 200. rocznicy jego debiutu poetyckiego. Wydanie powstało z inicjatywy prof. nadzw., dr hab. Katarzyny Wojan oraz prof. nadzw., dr hab. Zbigniewa Kaźmierczyka we współpracy z Zuzanną HarmacińskąAleksandrą Doering – studentkami filologii polskiej. Teksty nadesłali również uczeni z Uniwersytetu Warszawskiego – dr hab. Magdalena Dąbrowska i dr Piotr Głuszkowski, aktywnie współpracujący z ośrodkiem gdańskim.

W numerze m.in. rozmowa naukowa Zuzanny Harmacińskiej z prof. nadzw., dr hab. Zbigniewem Kaźmierczykiem oraz krótki zarys historii działalności Oddziału Gdańskiego Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, którego prezesem od 2016 roku jest prof. Z. Kaźmierczyk.

Wydanie gazety promuje osiągnięcia naukowe gdańskich mickiewiczologów.

Przeczytaj tutaj

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska