fbpx Wizyta przedstawicieli Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wizyta przedstawicieli Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie

W czwartek 28 marca na Uniwersytecie Gdańskim gościliśmy przedstawicieli  Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie. Kierownik  Departamentu Nauki, Technologii i Edukacji Ambasady Chińskiej w Warszawie Jiang Sudong  oraz Sekretarz Ambasady Guo Dongbo spotkali się z Prorektorem do spraw Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr. hab. Piotrem Stepnowskim. Przedstawiciele Ambasady zapoznali się z umowami o współpracy pomiędzy UG a chińskimi ośrodkami naukowymi oraz z ofertą Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego, którą przedstawił dyrektor CTT dr Karol Śledzik. Dyplomaci podkreślili, że należy rozwijać liczącą ponad 60 lat naukową współpracę Polski z Chinami. Docenili również wkład Uniwersytetu Gdańskiego w pogłębianie tej współpracy, szczególnie w dziedzinie propagowania języka i kultury chińskiej (kierunek Sinologia oraz Instytut Konfucjusza). Dla wzmocnienia współpracy w dziedzinie nauki i nowych technologii, goście poprosili o rozpowszechnienie na UG informacji o nowym programie dla naukowców. W ramach „Talented Young Scientist Programme” finansowanego przez Rząd Chiński, naukowcy mogą realizować swoje badania w przedsiębiorstwach chińskich. Program przeznaczony jest dla naukowców poniżej 45 roku życia, ze stopniem doktora lub pięcioletnim naukowym doświadczeniem oraz z dobrą znajomością języka angielskiego lub chińskiego.

Szczegółowe informacje o programie: http://tysp.cstec.org.cn/en/

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik