fbpx Koszykarki AZS UG odebrały gratulacje w czasie posiedzenia Senatu UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Koszykarki AZS UG odebrały gratulacje w czasie posiedzenia Senatu UG

W imieniu społeczności akademickiej UG JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Piotr Gwizdała pogratulował koszykarkom AZS UG zdobycia tytułu Mistrzyń I Ligii Koszykówki Kobiet i awansu do Energa Basket Ligi.

Koszykarki AZS UG odebrały gratulacje w czasie posiedzenia Senatu UG 23 maja 2019 roku i przekazały Rektorowi UG puchar oraz złoty medal za zwycięstwo w I lidze.

Przypomnijmy, że zespół został Mistrzem I Ligi Koszykówki Kobiet awansując do Energa Basket Ligi. Prezes AZS UG Piotr Walczak podsumował to szczególne osiągnięcie:

„Droga do tego sukcesu była bardzo długa. Już w sezonie zasadniczym zawodniczki UG pokazały, że będą jednym z czołowych zespołów w rozgrywkach. W 20 meczach odniosły 18 zwycięstw i doznały tylko dwóch porażek. Ten bilans dał drużynie UG pierwsze miejsce po pierwszej fazie rozgrywek.

W fazie play-off w drodze do finału koszykarki AZS Uniwersytet Gdański pokonały kolejno: Golden Tulip, Politechnika Gdańska, Tęcza Leszno i SMS PZKOSZ Łomianki. W finale koszykarki Uniwersytetu Gdańskiego dwukrotnie pokonały zespół Panattoni Europe Lider Pruszków. Na własnym parkiecie (19.04.2019) zawodniczki UG pokonały przeciwniczki 88:77 (27:17, 26:14, 22:17, 13:29) W drugim meczu w Pruszkowie (27.04.2019) - rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw - zespół AZS-u zwyciężył 60:50 (19:15, 17:10, 17:12, 7:13). Tym samym zawodniczki AZS Uniwersytet Gdański zwyciężyły w rozgrywkach I ligi sezonu 2018/2019 uzyskując jednocześnie prawo do gry w Ekstraklasie”.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik