fbpx Wyniki wyborów do Rady Doskonałości Naukowej | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wyniki wyborów do Rady Doskonałości Naukowej

MNiSW ogłosiło wyniki wyborów do Rady Doskonałości Naukowej - nowego organu działającego na rzecz rozwoju kadry naukowej, który docelowo zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi.

Rada będzie dbała o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora.

Uniwersytet Gdański będzie miał swoich reprezentantów w RDN, w poszczególnych dyscyplinach:

Prof. Małgorzata Omilanowska – nauki o sztuce

Prof. Grzegorz Węgrzyn – nauki biologiczne

Prof. Tomasz Szarek – matematyka

Prof. Mariola Bidzan – psychologia

Z rekomendacji Uniwersytetu Gdańskiego do RDN zostali wybrani także prof. Krzysztof Jajuga – ekonomia i finanse oraz prof. Bronisław Sitek – nauki prawne.

Serdecznie gratulujemy.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik