fbpx Tydzień na Uniwersytecie Gdańskim. Zapowiedź wydarzeń 27 maja – 2 czerwca 2019 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Tydzień na Uniwersytecie Gdańskim. Zapowiedź wydarzeń 27 maja – 2 czerwca 2019

27 maja (poniedziałek)

-Wydział Zarządzania UG zaprasza na VIII Konferencję Naukową Modelowanie i prognozowanie gospodarki narodowej, Wydział Zarządzania UG, ul. Armii Krajowej 101, Sopot. Konferencja trwa do 29 maja 2019.

29 maja (środa)

- Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego serdecznie zaprasza na debatę dotyczącej Roślin Modyfikowanych Genetycznie, organizowaną w ramach Warsztatów dla Szkół, MWB UG i GUMed, ul. Abrahama 58, Gdańsk, aula na parterze (nowy budynek Instytutu Biotechnologii na terenie kampusu Oliwa), godz. 10.30. Więcej informacji

- Zakład Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych (Instytut Pedagogiki WNS UG) zaprasza na debatę naukową „Strajk szkolny 2019: i co po strajku?”, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk, aula S 203, godz. 13.00–15.00.

- Instytut Historii Sztuki i Instytut Kultury Miejskiej zapraszają na wykład prof. Ewy Manikowskiej „Sztuka i morze. Gdańsk jako rynek sztuki i towarów luksusowych w XVIII wieku”, Instytut Historii Sztuki, ul. Bielańska 5, Gdańsk, sala 55, godz. 18.00.

30 maja (czwartek)

- Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego, Historische Kommission für ost- und westpreußische Landesforschung oraz Muzeum Gdańska zapraszają na międzynarodową konferencję „Gdańsk w okresie nowożytnym Kultura, religia, polityka, społeczeństwo i stosunki międzynarodowe” (Danzig in der frühen Neuzeit Kultur, Religion, Politik, Gesellschaft und internationale Beziehungen), Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 55.
Więcej informacji

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Instytut Badań Strukturalnych zapraszają na debatę w ramach ogólnopolskiego cyklu „Młodzi o systemie emerytalnym”, Wydział Nauk Społecznych UG, ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk, godz. 14.00.
Więcej informacji

- Centrum Języka i Kultury Kaszubskiej UG, Pracownia Badań Nad Socjolingwistycznymi Aspektami Języka UG, Katedra Pragmatyki Komunikacji i Akwizycji Języka, Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Fundacja Skansenu Pszczelarskiego w Żukowie zapraszają na wernisaż wystawy Haft Kaszubski szkoły żukowskiej, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, gmach przy ul. Wita Stwosza 55, hol główny, godz. 11.00-13.00.

31 maja - (piątek)

- Mega Otwarte Radio Studenckie MORS Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wspólne świętowanie 10. Urodzin Radia MORS UG, Wydział Nauk Społecznych UG, ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk, sala S 203, początek godz. 17.30.
Więcej informacji

- Dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego, Zakład Historii Najnowszej Powszechnej oraz gdańskie koło Towarzystwa Historiograficznego zapraszają na wykład prof. Mary ErdmansThe Living Past: Oral Histories of Solidarność Refugees’, Wydział Historyczny UG, ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk, sala 1.46, godz. 15.00.
Więcej informacji

- Gdańskie Towarzystwo Naukowe, Wydział I Nauk Społecznych i Humanistycznych, Instytut Organizacji i Zarządzania Wydziału Zarządzania UG zapraszają na seminarium naukowe "Wyzwania poznawcze w naukach społecznych i zarządzaniu", prof. Łukasz Sułkowski, Uniwersytet Jagielloński, Wydział Zarządzania UG, ul. Armii Krajowej 101, Sopot sala B-4, godz. 14.00.

1 czerwca (sobota)

- Instytut filozofii, socjologii i Dziennikarstwa UG zaprasza na III Majówkę Filozoficzną: „Pragmatyzm”, Ośrodek Wypoczynkowy UG w Łączynie, 83-323 Stężyca, Łączyno, godz. 10.00.
Więcej informacji

- Zespół Tańca Celtyckiego Animus Saltandi i Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego Alternator  zapraszają na pokazy taneczne z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca – „Wszystkie Strony Tańca”, Budynek Neofilologii UG, ul. Wita Stwosza 51, Gdańsk, Sala Teatralna, godz. 18.00.

2 czerwca (niedziela)

- Do 6 czerwca na wydziałach UG odbywa się akcja zbiórki książek dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku: Wydział Biologii, Budynek Neofilologii, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Dom Studencki nr 10 – punkt ksero.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Justyna Sikorska