fbpx Wyróżnienia dla UG w konkursie ACADEMIA 2019 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wyróżnienia dla UG w konkursie ACADEMIA 2019

Piątek był tradycyjnym Dniem Książki Akademickiej na Warszawskich Targach Książki, którego najważniejszym wydarzeniem stała się uroczystość wręczenia nagród w ramach Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2019.

Tegoroczna edycja konkursu ACADEMIA była wyjątkowa: 51 wydawców zgłosiło ponad 138 książek. Do konkursu wpłynęło dużo niezwykle wartościowych publikacji , co przed Jury postawiono niezwykle trudne zadanie.

W konkursie nagrodzone zostało Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego wyróżnieniem za opracowanie edytorskie książki Dialogi dzieł dawnych. Studia o intertekstualności literatury staropolskiej autorstwa Radosława Grześkowiaka.

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego otrzymało również wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych za książkę Estetyka prawa autorstwa Kamila Zeidlera.

​Gratulujemy!

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik