fbpx Delegacja UG z wizytą na Tbiliskim Uniwersytecie Państwowym | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Delegacja UG z wizytą na Tbiliskim Uniwersytecie Państwowym

W dniach 3 - 4 czerwca 2019 roku JM Rektor prof. dr hab. Jerzy Gwizdała wraz z Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Piotrem Stepnowskim odbyli serię oficjalnych spotkań na Tbiliskim Uniwersytecie Państwowym im. Iwane Dżawachiszwilego. Podczas spotkania z władzami gruzińskiej uczelni przedyskutowano najważniejsze obszary potencjalnej współpracy w zakresie wymiany akademickiej oraz badań naukowych. Delegacja UG miała także możliwość zwiedzenia infrastruktury Tbiliskiego Uniwersytetu Państwowego oraz spotkań z tamtejszymi naukowcami. Szczególnym zainteresowaniem strony gruzińskiej cieszyła się działalność naszej uczelni w zakresie badań morskich i ochrony środowiska, fizyki kwantowej oraz badań międzykulturowych. Uczelnia gruzińska złożyła także propozycję pomocy w uruchomieniu na UG centrum kultury i języka gruzińskiego.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik