fbpx Porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Fundacją Uniwersytet Dzieci | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Dnia 17 czerwca 2019 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Fundacją Uniwersytet Dzieci. Uniwersytet Gdański reprezentował JM Rektor prof. Jerzy Piotr Gwizdała, natomiast z ramienia Fundacji porozumienie podpisały Prezes Zarządu Anna Grąbczewska oraz Dyrektor Programowa Monika Zwierko-Odachowska.

Fundacja, współpracując ściśle ze środowiskiem akademickim, od 2007 roku prowadzi pierwszy i największy w Polsce Uniwersytet Dzieci. Patronat nad jej działalnością objęło kilkanaście uczelni wyższych, w tym m.in.: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Warszawska, Politechnika Poznańska, Wyższa Szkoła Europejska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny. Fundacja jest członkiem międzynarodowej sieci uniwersytetów dziecięcych. W ciągu jednego roku akademickiego w projekcie Uniwersytet Dzieci bierze udział ponad 10 000 studentów w wieku 6-16 lat, około 500 naukowców i specjalistów oraz liczni wolontariusze. Fundacja prowadzi też program Uniwersytet Dzieci w Klasie dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, z którego rokrocznie  korzysta prawie 70 000 uczniów z całej Polski.

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Fundacją Uniwersytet DzieciPodpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Fundacją Uniwersytet Dzieci
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Justyna Sikorska