fbpx Konferencja CBSE 2019 na UG! | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konferencja CBSE 2019 na UG!

Konferencja Studiów Bałtyckich

odbywa się w dniach 28.06-29.06.2019 roku na terenie Uniwersytetu Gdańskiego,

Konferencja gromadzi naukowców z całego świata, którzy zainteresowani są badaniem regionu bałtyckiego z perspektywy różnych dziedzin naukowych i po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Wydarzenie na Uniwersytecie Gdańskim organizowane jest przez Instytut Skandynawistyki we współpracy amerykańskim Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS). W programie konferencji znajdą się między innymi panele naukowe, dyskusje, warsztaty, przemówienia, a także pokazy filmowe.

Konferencja jest wydarzaniem nieodpłatnym, stanowiącym element obchodów jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego.

/Konferencja jest skoordynowana z poprzedzającą ją 13th Conference on Baltic Studies in Europe 2019: Baltic Solidarity odbywającą się w Europejskim Centrum Solidarności./

Szczegóły godzinowe programu i nr poszczególnych sal i przestrzeni wykorzystywanych w budynku Neofilologii w załączonym programie.

Conference of Baltic Studies in Europe 2019. Baltic Solidarity (CBSE 2019) – Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS), 26-27 czerwca 2019.

Konferencja organizowana przez Uniwersytet Gdański i Europejskie Centrum Solidarności we współpracy z amerykańskim stowarzyszeniem Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS) jest najważniejszym spotkaniem naukowym badaczy zajmujących się historią, społeczeństwem, gospodarką i kulturą krajów bałtyckich i regionu Morza Bałtyckiego. Odbywająca się naprzemiennie w USA i w Europie konferencja przyciąga corocznie kilkuset badaczy różnych dyscyplin, przede wszystkim historyków, politologów, etnologów, geografów, socjologów, ale też muzykologów i lingwistów specjalizujących się w studiowaniu i badaniu krajów naszego regionu. Dla przyjeżdżających z wielu krajów świata badaczy, konferencja jest jednocześnie okazją do budowania nowych kontaktów naukowych i dzielenia się wiedzą z adeptami studiów regionalnych obszaru bałtyckiego.

Miejsce:  Europejskie Centrum Solidarności

Organizatorzy: Uniwersytet Gdański, Europejskie Centrum Solidarności, Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS). Udział w konferencji jest odpłatny: szczegóły: http://cbse2019.systemcoffee.pl

PDF icon conference_on_baltic_studies_in_europe_2019_1.pdf851.5 KB
PDF icon Program81.32 KB