fbpx Profesor Iwona Sagan laureatką Nagrody Smart Metropolia 2019 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Profesor Iwona Sagan laureatką Nagrody Smart Metropolia 2019

W czwartek 7 listopada 2019 r. po raz piąty wręczone zostały Nagrody Smart Metropolia. Wyróżnienie to, przyznawane przez stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, trafia do osób, firm bądź instytucji szczególnie zasłużonych dla budowania i promowania idei metropolii.

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazła się Pani prof. Iwona Sagan z Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, która otrzymała nagrodę w kategorii Partner w działaniu.

Przyznana nagroda jest wyrazem uznania dla wieloletniej działalności prof. Iwony Sagan na rzecz integracji metropolitalnej w naszym regionie, którą prowadzi zarówno w wymiarze nauki jak i praktyki. W 2011 roku opublikowała razem ze Zbigniewem Canowieckim książkę pt. „Między integracją a konkurencją. Gdańsko-Gdyński Obszar Metropolitalny”. W latach 2011 – 2013 pełniła funkcję przewodniczącej Zespołu Ekspertów przy Radzie Metropolitalnej Zatoki Gdańskiej. Aktualnie jest ekspertem Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych Uniwersytetu Śląskiego oraz Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Pozostali laureaci to Pani Elżbieta Bieńkowska (w kategorii Ambasador metropolii) oraz Tczewscy Kurierzy Rowerowi (w kategorii Lider zmiany). Specjalną nagrodę Smart Metropolia 2019 przyznano pośmiertnie prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi, pomysłodawcy i twórcy stowarzyszenia metropolitalnego na Pomorzu.

Obszerna relacja z wydarzenia oraz galeria zdjęć na stronie: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/nagrody-smart-metropolia-2019,a,158335

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Julia Bereszczyńska
Treść wprowadzona przez: Julia Bereszczyńska